איך עושים כסף באינטרנט?

שיווק שותפים(Affiliate Marketing) היא שיטת שיווק באינטרנט המבוססת על הצלחה כאשר "שותף" (בעל אתר, בלוג, רשימת תפוצה וכדומה) מפנה גולשים לאתר המפרסם ומקבל על כך עמלה. העמלה ניתנת כאשר מתבצעת פעולה מוצלחת ע"פ הגדרת המפרסם: מכירה, ליד (הרשמה לשירות או שליחת פרטים), הקלקה (ביקור באתר) או חשיפה.

שיווק שותפים מתאים לכולם!

גם למי שאין נסיון קודם וידע רב באינטרנט יכול להצליח בתחום תוכניות שותפים. היום באינטרנט ניתן בקלות ובחינם להקים בלוג או פורום אישי. ישנם פורטלים שמאפשרים לכל אחד להקים אתר אינטרנט בחינם כאשר התהליך הוא פשוט ולא כל כך שונה, למשל, מכתיבה בוורד. ניתן לפרסם מאמרים והודעות בפורומים, לכלול קישורים לאתרי מפרסמים בחתימה אלקטרונית, לשלוח אותם לחברים בדואר אלקטרוני או מדיה חברתית וכו', וכל זאת מבלי לצאת מהבית ולהוציא אגורה מהכיס.

הכל תלוי במוטיבציה ובזמן שאתם מוכנים להקדיש לנושא. בתחום תוכניות שותפים ישנם סיפורי הצלחה רבים על אנשים שהתחילו מכלום והצליחו להפוך תוכניות שותפים לסוג של עבודה מהבית ואף לעסק רווחי. אם בשנים הקודמות רוב תוכניות השותפים היו בינלאומיות, משנת 2006 התחום החל להתפתח בישראל במהירות, וכיום מאות חברות בשלל גדלים מציעות לציבור הרחב לעבוד מהבית בתוכניות השותפים שלהן. רוב החברות עובדות דרך רשתות שותפים – אתרים שמרכזים תוכניות של חברות רבות בתוך מערכת משותפת.

כמה טיפים למשווק המתחיל:

אל תפזרו את תשומת הלב שלכם על יותר מדי כיווני שיווק. החליטו מראש על מודל ההכנסות המועדף עליכם והתרכזו בו. מודלים שונים ייצרו הכנסות שונות.

היו מקצועיים. עיצוב נכון של באנר או אתר ייצור באזז וימשוך את הלקוחות שאתם רוצים. השקיעו בשיווק!

היו פתוחים לקהל הרחב. עמוד או באנר שימשוך סוג אחד של לקוחות לא ימשוך את כולם. זכרו לתכנן את דף הנחיתה בהתאם לקהל הרצוי.

היו הוגנים ונדיבים. זכרו- כמו שאתם מקור ההכנסה של השותפים שלכם, כך גם הם מקור ההכנסה שלכם. ערכו חישובים פיננסיים שקופים ותגמלו את השותפים באופן ריאלי.

היו ברורים. גולשי האינטרנט מורגלים לצורה הגשה מסוימת ולשימוש במונחים רווחים. שמרו על כללי הרשת על מנת למשוך יותר לקוחות.

היו בהירים. שותף או לקוח ירצה לדעת בכל רגע היכן הוא עומד. צרו עמוד תשלום בעל שלבים מוגדרים וממוספרים.

תחזקו את האתר שלכם. בעולם חסר הסבלנות של היום, לינק שבור משמעותו איבוד לקוח. ודאו שהאתר שלכם רץ באופן שוטף וללא תקלות.

רשמים מפי משתתף בקורס אפיליאייטס – שיווק שותפים .   אסי יעקוב     2.9.2014

מדוע נכנסתי לתחום של שיווק שותפים ?

אני עובד במצטבר כבר כמעט עשר שנים בתחום השיווק , פרסום ומדיה.

הספקתי לנגוע בהרבה תחומים , קמפיינים והצלחות , אך תמיד נשאתי עיניים מעבר לים , לשוק הגלובאלי שבו מצוי פוטנציאל הרווח האמתי אותו קשה למצוא בשוק הישראלי המצומצם והתחרותי עד אימה.

ישראל היא אכן מדינת StartUp Nationבהרבה מובנים, עם אחוז גבוה מאוד של יזמים וסטארטאפיסטים אך גם הרבה מאוד סטארט-אפים שלא מצליחים להתרומם ועליהם פחות שומעים , בניגוד לכל ההצלחות והאקזיטים אותם מפמפמים בתקשורת.

אחת הסיבות המשמעותיות לכישלון של הסטארטאפים והחברות הפונות לשוק הבינלאומי, היא שיווק לא נכון או הפצה לא מספיק רחבה של רעיון טוב ובעל פוטנציאל.

כאן יכול לבוא תחום שיווק השותפים לעזרה.

מה זאת בעצם החיה הזאת שנקראת affiliates   שיווק שותפים ?

מדובר בתחום רחב מאוד אמנם, אך כפי שמורנו ורבנו ויקיפדיה מסכם – זוהי צורה של שותפות עסקית שיווקית בין עסקים , בה השותפים לקידום המכירות אחרים למשיכת לקוחות אל אתר העסק באמצעים שונים ומקבלים עמלות על כל פעולה אותה מבצעים הלקוחות שהביאו אל אתר העסק. כך חוסך המוכר בעלויות הפרסום, על ידי מיקור חוץ לנושא זה למפרסמים תמורת עמלות פרסום.

התחום אמנם כבר מושרש היטב בקרב חברות מתחום הגיימינג, מטבע חוץ ועוד , אך עם זאת יש מקום לפתח אותו משמעותית בארץ וחשוב מכך – לדעת להתאים את הערוץ שיווק האקטיבי הזה כמה שיותר לצרכים העסקיים , של כל אותם סטארט-אפים רבי פוטנציאל שנתקעים בשלב כלשהוא , כשהם מנסים לפרוץ לשוק הבינלאומי ולייצר הכנסות.

כיום רבים מודעים לשיווק שותפים, כערוץ חובה ליצירת הכנסות , אך עדיין אין להם מודעות לשלל האפשרויות שלו כערוץ הפצה ויצירת הכנסות ולכן פעמים רבות מתאכזבים מהתוצאות או מהיקף הפעילות שלו.

לסיכום אוכל לציין שאני באופן אישי, המלצתי למספר אנשים שאני מכיר על אפשרויות שונות בשיווק שותפים ושמחתי לשמוע שהוא עזר להם להגדיל משמעותית  את ההכנסות לחברה שלהם בשוק הגלובלי.

החיבור של מרכז היזמות באוניברסיטת ת"א StarTau לתחום ה-Affiliates,הכולל קורס מקצועי בתחום , הוא יוזמה מבורכת שצריך לפתח לשיתופי פעולה נוספים, גם עם גופים מחו"ל.

יש כאן עוד שותפים פוטנציאליים בקהל?

Asi Jacob

LinkedIn Profile: http://il.linkedin.com/in/asafj/

Email:  [email protected]

מאמרים וכתבות נוספות

האם פרסום בגוגל מתאים לעסקים קטנים?
חשיבותה של מדיניות הפרטיות במיזמי רשת
חדשנות בניהול
10 השלבים להקמת סטארט אפ רפואי מצליח
איך מוצאים רעיון מעולה למיזם?